Parafínový zábal

Parafín používaný na zábaly je speciální vosk, který se získává z ropy, je obohacený o vitamín E a umí zadržovat teplo. Vrstva parafínu dokáže tedy končetiny prohřát a tím uvolnit svaly a klouby, zvýšit krevní oběh a otevřít póry. Díky aplikaci parafínu se odstraní odumřelé a suché části pokožky, kůže se zjemní a vyživí, pokožka je po takové kúře schopna daleko lépe absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků. V podstatě působí jako taková malá sauna. Vaše ruce budou po aplikaci parafínového zábalu krásné a jemné.

Parafín pomáhá i při zdravotních potížích. Díky působení tepla na svaly a klouby podobné zábaly pomáhají odstraňovat bolesti kloubů, ztuhlost svalů, mohou alespoň částečně pomoci při chorobách pohybového aparátu, revmatické artritidě. Zábaly mají pozitivní vliv na suchou a popraskanou kůži, pomáhají zjemnit hrubou, zatvrdlou a mozolovitou pokožku, zpevní a ošetří nehty a jejich okolí. Dobře také působí na nervovou soustavu a takový parafínový zábal se může stát i příjemnou relaxací.

A co Vás při takovém zábalu čeká?

 Nejprve se ruce desinfikují , poté je  namočíte na několik vteřin do rozehřátého parafínu, pro získání rovnoměrného rozložení parafínu, je třeba namočené končetiny na chvíli vyndat a opět ponořit do lázně. Na ruce pak přijdou plastikové sáčky a návleky (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vosk se nechá působit zhruba 20  - 30 minut. Pak stačí parafín z pokožky jen lehce stáhnout a ruce ošetřit výživným krémem. Chcete-li si udržet krásnou, jemnou a zdravou pokožku, doporučuje se dopřát si podobnou kúru asi tak každé tři týdny.

Postup terapie:

1, Dezinfekce  rukou

2, Ponoření do teplé parafínové lázně

3, Navléknutí speciálních „  rukaviček  „ a 20-30 minut působení

4, Stáhnutí parafínu a nanesení výživného krému

 

Použití parafínu :

Změkčení, zjemnění a prokrvení pokožky

Hloubkové prohřívání a uvolnění ztuhlých kloubů

Snížení svalového napětí a regenerace pokožky

Příznivě působí na metabolizmus kůže a podkožního vaziva

Relaxace a únik od každodenního stresu

Choroby pohybového aparátu

Chronická revmatoidní artritida

Choroby drobných kloubů končetin

Zhrublá, mozolovitá, suchá nebo popraskaná pokožka rukou či nohou